VOF-180-12
DigiKeys produktnummer
179-VOF-180-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VOF-180-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 120W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VOF-180-12 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
0.88
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Föråldrad
Egenskaper
Justerbar utgång, Standby-utgång, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 0,75" (101,6 x 50,8 x 19,1mm)
Spänning - ingång
80-264VAC
Godkännande myndighet
CB Scheme, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL
Spänning - utspänning 1
12V
Standardnummer
55024; 55032 Klass B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Ström - Utgång 1
10 A