VF-S320-24A
DigiKeys produktnummer
179-VF-S320-24A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VF-S320-24A
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 180W
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 90-132VAC, 180-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VF-S320-24A Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
83%
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
0°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 6,00" x B 4,00" x H 1,50" (152,4 x 101,6 x 38,1mm)
Spänning - ingång
90-132VAC, 180-264VAC
Godkännande myndighet
CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
55024; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Ström - Utgång 1
7.5 A