SDM36-12-UD-P5
DigiKeys produktnummer
179-SDM36-12-UD-P5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDM36-12-UD-P5
Beskrivning
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12V 36 W AC/DC Extern Stationär dator (klass II) Adapter Strömsladd (säljs separat) Ingång
EDA-/CAD-modeller
SDM36-12-UD-P5 Modeller
Kategori
Polarisering
Positiv mitt
Tillverkare
Bel Power Solutions
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Serie
Effektivitet
Nivå VI
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
0°C-40°C
Artikelstatus
Aktiv
Utgångskontakt
DC-plugg, 2,1mm ID x 5,5mm YD x 9,5mm
Form
Stationär dator (klass II)
Sladdlängd
59" (1,50 m)
Ingångstyp
Strömsladd (säljs separat)
Ingångsanslutning
IEC 320-C8
Spänning - ingång
90-264VAC
Storlek/dimension
L 3,90" x B 1,97" x H 1,30" (99,0 x 50,0 x 33,0mm)
Spänning - utspänning
12V
Godkännande myndighet
CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Ström - utgång (max)
3A
Standardnummer
C22,2 No. 60601-1; 55011 Klass B; 60601-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Effekt (Watt)
36 W
Vikt
0,463 lb (210,01 g)
Kraftförbrukning utan last
100mW (max.)