RQB-100Y28
DigiKeys produktnummer
179-RQB-100Y28-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RQB-100Y28
Beskrivning
DC,14-160V INPUT, 28V/3.57A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 28V 3,57A 14V - 160V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RQB-100Y28 Modeller
Kategori
Spänning - isolering
3 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Artikelstatus
Föråldrad
Effektivitet
0.89
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
Quarter Brick
Spänning - ingång (min)
14V
Storlek/dimension
L 2,28" x B 1,45" x H 0,50" (57,9 x 36,8 x 12,7mm)
Spänning - ingång (max)
160V
Leverantörens enhetsförpackning
Quarter Brick
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
cCSAus, CE
Ström - utgång (max)
3,57A
Standardnummer
Effekt (Watt)
100 W