PQDE6W-Q110-S24-H-DIN
DigiKeys produktnummer
179-PQDE6W-Q110-S24-H-DIN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PQDE6W-Q110-S24-H-DIN
Beskrivning
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 6W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 250mA
Kategori
Effekt (Watt)
6W
Tillverkare
Bel Power Solutions
Spänning - isolering
2.25 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Tråg
Effektivitet
86%
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Ingångstyp
DC
Egenskaper
Kylare
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 2,99" x B 1,24" x H 1,17" (76,0 x 31,5 x 29,8mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
40V
Godkännande myndighet
CE
DC-spänning - Ingång (Max)
160V
Standardnummer
Spänning - utspänning 1
24V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
250mA