PQDE6W-Q110-S15-D
DigiKeys produktnummer
179-PQDE6W-Q110-S15-D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PQDE6W-Q110-S15-D
Beskrivning
DC DC CONVERTER 15V 6W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 15V 400mA 40V - 160V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PQDE6W-Q110-S15-D Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
6 W
Tillv.
Spänning - isolering
2.25 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Effektivitet
85%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
6-DIP-modul, 4 stift
Spänning - ingång (min)
40V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,46" (25,4 x 25,4 x 11,7mm)
Spänning - ingång (max)
160V
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
400mA