PFE600-12-054NA
DigiKeys produktnummer
179-2423-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PFE600-12-054NA
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 5V 600W
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Frontend AC DC-omvandlare 2 Utgång 12V 5V 90-264VAC Ingång
EDA-/CAD-modeller
PFE600-12-054NA Modeller
Kategori
Ström - Utgång 2
3.3 A
Tillv.
Effekt (Watt)
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Box
Effektivitet
94%
Arbetstemperatur
0°C-65°C (med nedstämpling)
Typ
Frontend
Egenskaper
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Rackmontering
Spänning - ingång
90-264VAC
Storlek/dimension
L 14,17" x B 2,15" x H 1,57" (360,0 x 54,5 x 40,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CE, NEMKO
Spänning - utspänning 2
5V
Standardnummer
Ström - Utgång 1
50 A