PDQ30-Q24-D12-D
DigiKeys produktnummer
179-PDQ30-Q24-D12-D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDQ30-Q24-D12-D
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-12V 30W
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 1,25A, 1,25A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PDQ30-Q24-D12-D Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
30 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.88
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,40" (25,4 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 2
-12V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
1,25A, 1,25A