NQB-420NWA-DANH
DigiKeys produktnummer
179-NQB-420NWA-DANH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NQB-420NWA-DANH
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 420W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Mellanspänningsomvandlare DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 35A 36V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
420 W
Tillv.
Spänning - isolering
2.25 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, UVLO
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Mellanspänningsomvandlare
Effektivitet
96,4%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
5-DIP-modul, 1/4 Brick
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,28" x B 1,45" x H 0,52" (57,9 x 36,8 x 13,2mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Ström - utgång (max)
35A