MFLS250-1312
DigiKeys produktnummer
179-MFLS250-1312-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MFLS250-1312
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 199W
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-264VAC, 120-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MFLS250-1312 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Medicin
Serie
Spänning - isolering
4.38 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
94%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-370VDC
Storlek/dimension
L 4,50" x B 2,50" x H 1,58" (114,3 x 63,5 x 40,1mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CB, CE, CSA, NEMKO, UL
Ström - Utgång 1
18 A