LFMWLT150-1302
DigiKeys produktnummer
179-LFMWLT150-1302-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LFMWLT150-1302
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 15V 90-264VAC, 120-390VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LFMWLT150-1302 Modeller
Kategori
Tillämpningar
Medicin
Tillv.
Spänning - isolering
5.9 kV
Serie
Effektivitet
86%
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Föråldrad
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,32" (101,6 x 50,8 x 33,6mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 120-390VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Spänning - utspänning 1
15V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
6.67 A