DRM2-5-S12-S
DigiKeys produktnummer
179-DRM2-5-S12-S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRM2-5-S12-S
Beskrivning
DC-DC ISOLATED, 2W, 4.5~5.5 VDC
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 167mA 4,5V - 5,5V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DRM2-5-S12-S Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
2 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-95°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
83%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
7-SIP modul, 4 stift
Spänning - ingång (min)
4,5V
Storlek/dimension
L 0,77" x B 0,28" x H 0,40" (19,7 x 7,1 x 10,2mm)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Godkännande myndighet
cURus
Spänning - utspänning 1
Standardnummer
Ström - utgång (max)
167mA