0ZRV0125FF1A
DigiKeys produktnummer
5923-0ZRV0125FF1A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ZRV0125FF1A
Beskrivning
277 VAC RATED RADIAL LEAD PTC RE
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Keramisk PTC återställningsbara säkringar 277V (305V Int) 1.25 A Ih Genomgående hål Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0ZRV0125FF1A Modeller
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
240 mOhms
Tillverkare
Bel Fuse Inc.
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
800 mOhms
Serie
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Förpackning
Bulk
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Keramisk
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Spänning - max
277V (305V Int)
Storlek/dimension
Diam. 0,740" x 0,209" T (18,8 x 5,3mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
1.25 A
Höjd - monterad (max)
0,965" (24,50mm)
Ström - trippning (It)
2.5 A
Ledaravstånd
0,402" (10,20mm)
Ström - max
12.5 A