0ZRS1000FF1A
DigiKeys produktnummer
5923-0ZRS1000FF1A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ZRS1000FF1A
Beskrivning
PTC RESET FUSE 32V 10A RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Keramisk PTC återställningsbara säkringar 32V 10 A Ih Genomgående hål Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0ZRS1000FF1A Modeller
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
6 mOhms
Tillverkare
Bel Fuse Inc.
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
16 mOhms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Bulk
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Typ
Keramisk
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - max
32V
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Ström - hållström (Ih) (max)
10 A
Storlek/dimension
L 0,925" x B 0,157" (23,50 x 4,00mm)
Ström - trippning (It)
20 A
Höjd - monterad (max)
1,098" (27,90mm)
Ström - max
100 A
Ledaravstånd
0,402" (10,20mm)