0ZRR0375FF1A
DigiKeys produktnummer
5923-0ZRR0375FF1A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ZRR0375FF1A
Beskrivning
PTC RESET FUSE 60V 3.75A RADIAL
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 60V 3.75 A Ih Genomgående hål Radial, skiva
EDA-/CAD-modeller
0ZRR0375FF1A Modeller
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
30 mOhms
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
80 mOhms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Bulk
Spänning - max
60V
Ström - hållström (Ih) (max)
3.75 A
Storlek/dimension
1,122" diam. x 0,122" T (28,50mm x 3,10mm)
Ström - trippning (It)
7.5 A
Höjd - monterad (max)
1,319" (33,50mm)
Ström - max
40 A
Ledaravstånd
0,402" (10,20mm)