0ZRB0185FF1E
DigiKeys produktnummer
5923-0ZRB0185FF1E-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ZRB0185FF1E
Beskrivning
PTC RESET FUSE 30V 1.85A RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 30V 1.85 A Ih Genomgående hål Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0ZRB0185FF1E Modeller
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
30 mOhms
Tillverkare
Bel Fuse Inc.
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
90 mOhms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Box
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Typ
Polymer
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - max
30V
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Ström - hållström (Ih) (max)
1.85 A
Storlek/dimension
L 0,402" x B 0,118" (10,20 x 3,00mm)
Ström - trippning (It)
3.7 A
Höjd - monterad (max)
0,618" (15,70mm)
Ström - max
40 A
Ledaravstånd
0,201" (5,10mm)