0ZCN0150FF2C
DigiKeys produktnummer
5923-0ZCN0150FF2CTR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0ZCN0150FF2CCT-ND - Remsbit (CT)
5923-0ZCN0150FF2CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ZCN0150FF2C
Beskrivning
PTC RESET FUSE 15V 1.5A 2016
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 15V 1.5 A Ih Ytmontering 2016 (metrisk 5041), konkav
EDA-/CAD-modeller
0ZCN0150FF2C Modeller
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
70 mOhms
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
180 mOhms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Spänning - max
15V
Inkapsling/låda
2016 (metrisk 5041), konkav
Ström - hållström (Ih) (max)
1.5 A
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,160" (5,08 x 4,07mm)
Ström - trippning (It)
3 A
Tjocklek (max)
0,026" (0,65mm)
Ström - max
100 A