0ZCN0150FF2C | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 0ZCN0150FF2C |
Beskrivning | PTC RESET FUSE 15V 1.5A 2016 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Polymer PTC återställningsbara säkringar 15V 1.5 A Ih Ytmontering 2016 (metrisk 5041), konkav |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 0ZCN0150FF2C Modeller |
Kategori | Resistans - initial (Ri) (Min) 70 mOhms |
Tillverkare Bel Fuse Inc. | Resistans - efter utlösning (R1) (max) 180 mOhms |
Serie | Arbetstemperatur -40°C-85°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande AEC-Q200 |
Typ Polymer | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - max 15V | Inkapsling/låda 2016 (metrisk 5041), konkav |
Ström - hållström (Ih) (max) 1.5 A | Storlek/dimension L 0,200" x B 0,160" (5,08 x 4,07mm) |
Ström - trippning (It) 3 A | Tjocklek (max) 0,026" (0,65mm) |
Ström - max 100 A | Godkännande myndighet AEC-Q200, cURus, TUV, UL |