0ZCJ0100FF2E
DigiKeys produktnummer
5923-0ZCJ0100FF2ETR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0ZCJ0100FF2ECT-ND - Remsbit (CT)
5923-0ZCJ0100FF2EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ZCJ0100FF2E
Beskrivning
PTC RESET FUSE 6V 1A 1206
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 6V 1 A Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
EDA-/CAD-modeller
0ZCJ0100FF2E Modeller
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
55 mOhms
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
210 mOhms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Spänning - max
6V
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Ström - hållström (Ih) (max)
1 A
Storlek/dimension
L 0,128" x B 0,065" (3,25 x 1,65mm)
Ström - trippning (It)
1.8 A
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)
Ström - max
100 A