0HAAL2500-02
DigiKeys produktnummer
5923-0HAAL2500-02CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0HAAL2500-02TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0HAAL2500-02
Detaljerad beskrivning
2.5 A 250 V AC DC-säkring Kortfäste (stil med hållare exkluderad), plast Genomgående hål Radial, box
EDA-/CAD-modeller
0HAAL2500-02 Modeller
Brytkapacitet @ märkspänning
35A
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Smältning I²t
35.0
Godkännande myndighet
CCC, cURus, VDE
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,331" x B 0,157" x H 0,307" (8,4 x 4 x 7,8mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.024 Ohms
Märkspänning - AC
250 V