0AKNBK125-BB
DigiKeys produktnummer
5923-0AKNBK125-BB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0AKNBK125-BB
Beskrivning
FUSE 125A 500V STUD MNT
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
125A AC 500VDC DC-säkring Rektangulär Skruvmontering
Kategori
Märkspänning - DC
500VDC
Tillverkare
Bel Fuse Inc.
Tillämpningar
Elektrisk, industriell
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Box
Brytkapacitet @ märkspänning
50kA
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Rektangulär, blad
Monteringstyp
Skruvmontering
Storlek/dimension
L 1,929" x B 0,866" x H 0,984" (49,00 x 22,00 x 25,00mm)
Säkringstyp
Rektangulär
Smältning I²t
2850.0
Strömklassning (Ampere)
125A