0AFGBK160SBA
DigiKeys produktnummer
5923-0AFGBK160SBA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0AFGBK160SBA
Beskrivning
FUSE 160A 240V STUD MNT
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
160A 240VAC AC 150VDC DC-säkring Patron Skruvmontering
Kategori
Märkspänning - AC
240VAC
Tillverkare
Bel Fuse Inc.
Märkspänning - DC
150VDC
Serie
Tillämpningar
Elektrisk, industriell
Förpackning
Box
Klass
aR
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-50°C-100°C
Monteringstyp
Skruvmontering
Brytkapacitet @ märkspänning
50kA AC, 10kA DC
Säkringstyp
Patron
Inkapsling/låda
Cylindrisk, bladplint (skruv)
Strömklassning (Ampere)
160A