0ADBC0250-BE
DigiKeys produktnummer
5923-0ADBC0250-BE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ADBC0250-BE
Beskrivning
FUSE CERM 250MA 1KVAC 1KVDC 3AB
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
250 mA 1 kV AC 1 kV DC-säkring Patron, keramisk Kräver hållare 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
10kA
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
0.009
Monteringstyp
Kräver hållare
Godkännande myndighet
cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 1,252" (6,35 x 31,80mm)
Märkspänning - AC
1 kV
DC-kallresistans
2.755 Ohms