0ACJ-1250-TE
DigiKeys produktnummer
5923-0ACJ-1250-TETR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0ACJ-1250-TECT-ND - Remsbit (CT)
5923-0ACJ-1250-TEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ACJ-1250-TE
Beskrivning
FUSE BRD MNT 1.25A 350VAC 600VDC
Detaljerad beskrivning
1.25 A 350 V AC 600 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
EDA-/CAD-modeller
0ACJ-1250-TE Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Smältning I²t
0.95
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,520" x B 0,199" x H 0,199" (13,20 x 5,05 x 5,05mm)
Märkspänning - AC
350 V
DC-kallresistans
0.192 Ohms