0ACH-K100-TE
DigiKeys produktnummer
5923-0ACH-K100-TETR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0ACH-K100-TECT-ND - Remsbit (CT)
5923-0ACH-K100-TEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ACH-K100-TE
Beskrivning
FUSE BRD 100A 125VAC 72VDC 2SMD
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 A 125 V AC 72 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0ACH-K100-TE Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
500A (AC), 1kA (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
5000.0
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
AEC-Q200, cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,484" x B 0,177" x H 0,177" (12,30 x 4,50 x 4,50mm)
Märkspänning - AC
125 V