0ACG-3150-TE
DigiKeys produktnummer
5923-0ACG-3150-TETR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0ACG-3150-TECT-ND - Remsbit (CT)
5923-0ACG-3150-TEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ACG-3150-TE
Beskrivning
FUSE BRD 3.15A 350VAC 500VDC SMD
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.15 A 350 V AC 500 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0ACG-3150-TE Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Smältning I²t
3.3
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
AEC-Q200, cURus
Monteringstyp
Ytmontering
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,433" x B 0,197" x H 0,197" (11,00 x 5,00 x 5,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.0315 Ohms
Märkspänning - AC
350 V