0ABA-0375-TN
DigiKeys produktnummer
5923-0ABA-0375-TNTR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0ABA-0375-TNCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0ABA-0375-TN
Beskrivning
FUSE BOARD MNT 375MA 32VDC 0402
Detaljerad beskrivning
375 mA AC 32 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
0ABA-0375-TN Modeller
Brytkapacitet @ märkspänning
35A
Smältning I²t
0.0018
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" x H 0,016" (1,00 x 0,50 x 0,40mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.78 Ohms