0698Q1500-01 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 5923-0698Q1500-01-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 0698Q1500-01 |
Beskrivning | FUSE BRD MNT 1.5A 350VAC 140VDC |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1.5 A 350 V AC 140 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Genomgående hål Radial, box |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 0698Q1500-01 Modeller |
Kategori | Märkspänning - DC |
Tillv. | Svarstid Snabbt utsläpp |
Serie | Inkapsling/låda |
Förpackning Bulk | Brytkapacitet @ märkspänning 100 A (AC), 150 A (DC) |
Artikelstatus Föråldrad | Smältning I²t 0.64 |
Monteringstyp Genomgående hål | Godkännande myndighet AEC-Q200, CE, cURus |
Säkringstyp | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Strömklassning (Ampere) | Storlek/dimension L 0,329" x B 0,157" x H 0,303" (8,35 x 4,00 x 7,70mm) |
Märkspänning - AC 350 V | DC-kallresistans 0.057 Ohms |