0697W3150-01
DigiKeys produktnummer
5923-0697W3150-01-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0697W3150-01
Beskrivning
FUSE BRD MNT 3.15A 350VAC 72VDC
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.15 A 350 V AC 72 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Genomgående hål Radial, box
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0697W3150-01 Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Långsamt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
66.0
Monteringstyp
Genomgående hål
Godkännande myndighet
AEC-Q200, CQC, cURus, PSE, VDE
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,329" x B 0,157" x H 0,307" (8,35 x 4,00 x 7,80mm)
Märkspänning - AC
350 V
DC-kallresistans
0.018 Ohms