0697H9200-01 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 5923-0697H9200-01-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 0697H9200-01 |
Beskrivning | FUSE BRD MT 20A 350VAC 72VDC RAD |
Tillverkarens standardleveranstid | 9 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 20 A 350 V AC 72 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Genomgående hål Radial, box |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 0697H9200-01 Modeller |
Serie | Inkapsling/låda |
Förpackning Bulk | Brytkapacitet @ märkspänning 150 A (AC), 200 A (DC) |
Artikelstatus Aktiv | Smältning I²t 1100.0 |
Monteringstyp Genomgående hål | Godkännande myndighet AEC-Q200, cURus |
Säkringstyp | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Strömklassning (Ampere) | Storlek/dimension L 0,329" x B 0,157" x H 0,307" (8,35 x 4,00 x 7,80mm) |
Märkspänning - AC 350 V | DC-kallresistans 0.0026 Ohms |