0697H0315-05
DigiKeys produktnummer
0697H0315-05-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0697H0315-05
Beskrivning
FUSE BRD MNT 315MA 350VAC 100VDC
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
315 mA 350 V AC 100 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Genomgående hål Radial, box
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0697H0315-05 Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Långsamt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
100 A (AC), 65 A (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
0.27
Monteringstyp
Genomgående hål
Godkännande myndighet
AEC-Q200, cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,329" x B 0,157" x H 0,307" (8,35 x 4,00 x 7,80mm)
Märkspänning - AC
350 V
DC-kallresistans
0.5 Ohms