0686F0500-01
DigiKeys produktnummer
5923-0686F0500-01TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0686F0500-01CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0686F0500-01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0686F0500-01
Beskrivning
FUSE BRD MT 500MA 32VAC 63VDC
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 mA 32 V AC 63 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
0686F0500-01 Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Brytkapacitet @ märkspänning
35 A (AC), 50 A (DC)
Smältning I²t
3.0E-4
Godkännande myndighet
AEC-Q200, cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" x H 0,020" (1,60 x 0,81 x 0,52mm)
Märkspänning - AC
32 V
DC-kallresistans
430 mOhms