0683G9100-01
DigiKeys produktnummer
5923-0683G9100-01TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0683G9100-01CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0683G9100-01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0683G9100-01
Beskrivning
FUSE CERM 10A 350VAC 125VDC 2SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 A 350 V AC 125 V DC-säkring Patron, keramisk Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0683G9100-01 Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Långsamt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
100A (AC), 2kA (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
210.0
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
CE, cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
Diam. 0,183" x L 0,476" (4,65 x 12,10mm)
Märkspänning - AC
350 V
DC-kallresistans
0.0079 Ohms