0680H0500-05
DigiKeys produktnummer
5923-0680H0500-05TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0680H0500-05CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0680H0500-05DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0680H0500-05
Beskrivning
FUSE BRD MT 500MA 125VAC/VDC SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 mA 125 V AC 125 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0680H0500-05 Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Långsamt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
100 A (AC), 500 A (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
0.13
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,240" x B 0,100" x H 0,100" (6,10 x 2,54 x 2,54mm)
Märkspänning - AC
125 V
DC-kallresistans
1.1 Ohms