0679L9100-01
DigiKeys produktnummer
5923-0679L9100-01TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0679L9100-01CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0679L9100-01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0679L9100-01
Beskrivning
FUSE BRD MNT 10A 125VAC/VDC 2SMD
Detaljerad beskrivning
10 A 125 V AC 125 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
EDA-/CAD-modeller
0679L9100-01 Modeller
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Smältning I²t
25.7
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,240" x B 0,100" x H 0,110" (6,10 x 2,54 x 2,79mm)
Märkspänning - AC
125 V
DC-kallresistans
0.0066 Ohms