0679H0500-05
DigiKeys produktnummer
5923-0679H0500-05TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0679H0500-05CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0679H0500-05DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0679H0500-05
Beskrivning
FUSE BRD MT 500MA 350VAC 72VDC
Detaljerad beskrivning
500 mA 350 V AC 72 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
EDA-/CAD-modeller
0679H0500-05 Modeller
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Brytkapacitet @ märkspänning
50 A (AC), 100 A (DC)
Smältning I²t
0.08
Godkännande myndighet
cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,240" x B 0,100" x H 0,110" (6,10 x 2,54 x 2,79mm)
Märkspänning - AC
350 V
DC-kallresistans
0.24 Ohms