0678L9250-02
DigiKeys produktnummer
5923-0678L9250-02TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0678L9250-02CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0678L9250-02DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0678L9250-02
Beskrivning
FUSE BRD MT 25A 250VAC 72VDC SMD
Detaljerad beskrivning
25 A 250 V AC 72 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
EDA-/CAD-modeller
0678L9250-02 Modeller
Tillv.
Svarstid
Medelsnabbt utsläpp
Brytkapacitet @ märkspänning
100 A (AC), 130 A (DC)
Smältning I²t
420.0
Godkännande myndighet
AEC-Q200, cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,386" x B 0,120" x H 0,125" (9,80 x 3,05 x 3,18mm)
Märkspänning - AC
250 V
DC-kallresistans
0.0019 Ohms