0678H0500-02
DigiKeys produktnummer
5923-0678H0500-02TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0678H0500-02CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0678H0500-02DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0678H0500-02
Beskrivning
FUSE BRD MNT 500MA 250VAC 125VDC
Detaljerad beskrivning
500 mA 250 V AC 125 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
EDA-/CAD-modeller
0678H0500-02 Modeller
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
300A (AC), 2kA (DC)
Förpackning
Smältning I²t
0.03
Godkännande myndighet
AEC-Q200, cURus
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,386" x B 0,120" x H 0,120" (9,80 x 3,05 x 3,05mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.66 Ohms
Märkspänning - AC
250 V