0678D3150-02
DigiKeys produktnummer
5923-0678D3150-02TR-ND - Remsa och spole (TR)
5923-0678D3150-02CT-ND - Remsbit (CT)
5923-0678D3150-02DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0678D3150-02
Beskrivning
FUSE BRD MNT 3.15A 350VAC 125VDC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.15 A 350 V AC 125 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0678D3150-02 Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
100A (AC), 2kA (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
2.6
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
AEC-Q200, cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,386" x B 0,120" x H 0,120" (9,80 x 3,05 x 3,05mm)
Märkspänning - AC
350 V
DC-kallresistans
0.035 Ohms