0652C3150-11
DigiKeys produktnummer
5923-0652C3150-11-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0652C3150-11
Beskrivning
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.15 A 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Svarstid
Långsamt utsläpp
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Förpackning
Bulk
Smältning I²t
32.36
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
CE, cULus, UKCA
Monteringstyp
Kräver hållare
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,197" x L 0,787" (5,00 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.019 Ohms
Märkspänning - AC
250 V