0603C9150-33
DigiKeys produktnummer
5923-0603C9150-33-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603C9150-33
Beskrivning
FUSE CERAMIC 15A 250VAC 3AB 3AG
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 A 250 V AC 150 V DC-säkring Patron, keramisk Kräver hållare 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
1,5kA (AC), 1kA (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
676.0
Monteringstyp
Kräver hållare
Godkännande myndighet
CE, cURus, UKCA
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 1,252" (6,35 x 31,80mm)
Märkspänning - AC
250 V
DC-kallresistans
0.0065 Ohms