QS18VP6FF100Q8
DigiKeys produktnummer
2170-QS18VP6FF100Q8-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QS18VP6FF100Q8
Beskrivning
SENSOR REFLECTIVE 100MM PNP
Detaljerad beskrivning
Zoning Optiska sensorer 3,937" (100mm) PNP
EDA-/CAD-modeller
QS18VP6FF100Q8 Modeller
Kategori
Svarstid
850µs
Utgångskonfiguration
PNP
Serie
Ljuskälla
Röd LED
Anslutningsmetod
Kontakt, M12
Ingångsskydd
IP67
Avkänningsmetod
Zoning
Justeringstyp
Fast
Avkänningsavstånd
3,937" (100mm)
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Spänning - källa
10V-30V