QS18VP6AF100Q5
DigiKeys produktnummer
2170-QS18VP6AF100Q5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QS18VP6AF100Q5
Beskrivning
PHOTO SEN 1-100MM PNP
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bakgrundsdämpning Optiska sensorer 3,937" (100mm) PNP - Dark-ON/Light-ON
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
QS18VP6AF100Q5 Modeller
Kategori
Svarstid
700µs
Tillverkare
Banner Engineering Corporation
Utgångskonfiguration
PNP - Dark-ON/Light-ON
Serie
Ljuskälla
Röd (660nm)
Förpackning
Påse
Anslutningsmetod
Kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP67, NEMA 6P
Avkänningsmetod
Bakgrundsdämpning
Justeringstyp
Justerbar
Avkänningsavstånd
3,937" (100mm)
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Spänning - källa
10V-30V