Q5XKULAF3000-Q8
DigiKeys produktnummer
2170-Q5XKULAF3000-Q8-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Q5XKULAF3000-Q8
Beskrivning
SENSOR, LASER, 3000MM, PNP/NPN
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Närhet, bakgrundsdämpning Optiska sensorer 3,740"-118,110" (95mm-3m) Analog, NPN/PNP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Q5XKULAF3000-Q8 Modeller
Kategori
Svarstid
500µs
Tillverkare
Banner Engineering Corporation
Utgångskonfiguration
Analog, NPN/PNP
Serie
Ljuskälla
Röd laserdiod (650nm)
Förpackning
Box
Anslutningsmetod
Kontakt, M12
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP67
Avkänningsmetod
Närhet, bakgrundsdämpning
Justeringstyp
Justerbar
Avkänningsavstånd
3,740"-118,110" (95mm-3m)
Arbetstemperatur
-10°C-50°C
Spänning - källa
12V-30V