Q2XANAF150-Q3
DigiKeys produktnummer
2170-Q2XANAF150-Q3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Q2XANAF150-Q3
Beskrivning
SENSOR, ADJ FLD, 150MM, 10-30VDC
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bakgrundsdämpning Optiska sensorer 0,709" – 5,906" (18mm – 150mm) NPN - Light-ON
Kategori
Svarstid
850µs
Tillverkare
Banner Engineering Corporation
Utgångskonfiguration
NPN - Light-ON
Serie
Ljuskälla
Röd (645nm)
Förpackning
Påse
Anslutningsmetod
Kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP67
Avkänningsmetod
Bakgrundsdämpning
Justeringstyp
Justerbar, vridpotentiometer (3 varv)
Avkänningsavstånd
0,709" – 5,906" (18mm – 150mm)
Arbetstemperatur
-25°C-50°C
Spänning - källa
10V-30V