Q12AB6FF50Q5
DigiKeys produktnummer
2170-Q12AB6FF50Q5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Q12AB6FF50Q5
Beskrivning
PHOTO SEN 50MM LO BIPOLAR
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bakgrundsdämpning Optiska sensorer 1,969" (50mm) NPN/PNP - Light-ON
Kategori
Svarstid
1,3ms, 900µs
Tillverkare
Banner Engineering Corporation
Utgångskonfiguration
NPN/PNP - Light-ON
Serie
Ljuskälla
LED
Förpackning
Påse
Anslutningsmetod
Kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP67, IEC
Avkänningsmetod
Bakgrundsdämpning
Arbetstemperatur
-20°C-55°C
Avkänningsavstånd
1,969" (50mm)
Basproduktens nummer
Spänning - källa
10V-30V