EG24-ILVX-Q7
DigiKeys produktnummer
2170-EG24-ILVX-Q7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EG24-ILVX-Q7
Beskrivning
SENSOR, EDGE, 24MM WIDE BEAM
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Retroreflekterande Optiska sensorer 0"-1,575" (0mm-40mm) Analog ström
Kategori
Svarstid
650µs
Tillverkare
Banner Engineering Corporation
Utgångskonfiguration
Analog ström
Serie
Ljuskälla
Grön (630nm)
Förpackning
Box
Anslutningsmetod
Kontakt, M8
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP67
Avkänningsmetod
Retroreflekterande
Justeringstyp
Inlärningsmetod
Avkänningsavstånd
0"-1,575" (0mm-40mm)
Arbetstemperatur
0°C-55°C
Spänning - källa
10V-30V