AK500/16-OE-5-0.5
DigiKeys produktnummer
AE10673-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AK500/16-OE-5-0.5
Beskrivning
CORD 16AWG NEMA5-15P - CBL 1.64'
Detaljerad beskrivning
1,64' (500,0mm) Strömsladd Svart NEMA 5-15P till Kabel SJT
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Längd
1,64' (500,0mm)
Stil
Hanstift (blad) till ledningar
1:a kontaktdonet
NEMA 5-15P
Spänningsvärde
125V
2:a kontaktdonet
Kabel
Strömklassning (Ampere)
13A
Arbetstemperatur
60°C
Ledningsdimension
16 AWG