AVD50B-48S12B-6L
DigiKeys produktnummer
AVD50B-48S12B-6L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AVD50B-48S12B-6L
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 50W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 4,17A 36V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
50 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
93%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
Sixteenth Brick
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 1,30" x B 0,90" x H 0,47" (33,0 x 22,9 x 12,0mm)
Spänning - utspänning 1
Leverantörens enhetsförpackning
Sixteenth Brick
Ström - utgång (max)
4,17A