AGQ500-48S50P-6L
DigiKeys produktnummer
454-AGQ500-48S50P-6L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AGQ500-48S50P-6L
Beskrivning
DC DC CONVERTER 50V 500W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 50V 10A 36V - 75V Ingång
Kategori
Spänning - isolering
2.25 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Basplatta, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
95%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
Quarter Brick
Spänning - ingång (min)
36V
Storlek/dimension
L 2,28" x B 1,45" x H 0,50" (57,9 x 36,8 x 12,7mm)
Spänning - ingång (max)
75V
Leverantörens enhetsförpackning
Quarter Brick
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
10A
Godkännande myndighet
CE, TUV, UL
Effekt (Watt)
500 W